Tohle není recenze: Hvězdy nad hlavou - Marissa MeyerPro fanoušky mešíčních kronik tu mám povídkovou knížku Hvězdy nad hlavou od Marissa Meyer.
Nastal den, kdy jsme se s Cinder a ostatními museli rozloučit. Kniha obsahuje 9 povídek a všechny Vám připomenou hlavní postavy. Nejvíc se mi líbila povídka o Thorne Carswell, Winter a hlavně ta poslední Něco starého, něco nového. Kniha má 281 stran vyšla v roce 2017 od nakladatelství Egmont.

Kdo ještě neví, o co jde, tak je Měsíční kronika retelling na pohádkové postavy. V prvním díle je naše kyborg Popelka, pak Karkulka, která potká vlka bojovníka, uvězněná hackerská dlouhovláska v družici a nakonec Sněhurka, která má zdevastovaný obličej a přitom je pořád tak krásná. Panuje válka mezi Měsícem a Zemí, na níž je dokonce mor.

Povídky se mi moc líbily. Vypráví o minulosti mnoha postav, například Michelle, jak se jí porařilo Cinder zachránit, o manželství Adri a taky o Thornovi, jenž měl těžké dětství.


Fanouškům jako jsem já se kniha bude opravdu moc líbit a užijou si ji. Jediné co bych vytkla je obálka... Ta se mi vůbec nelíbí. Vůbec se nehodí k ostatním sériím. Radši tam ty děti vůbec neměli dávat a nechat to prázdné a modré, tak by se mi to líbilo nejvíc. Trochu budu zlá, ale kvůli té obálce dávám 4*/5*, jsem zlá já vím, ale já jsem velký fanda této série a tohle ee.

Tak kdo ještě váhá, tak si rozhodně tuhle sérii přečtěte, přemyšlím, že bych celou sérii shrnula dohromady a udělala článek nebo video.

Kdo už četl tuhle povídkovou knížku a co na ní říkate? Chystáte si číst Měsíční kroniku?

Tak se mějte hezky pozemšťané! 

Komentáře

 1. Bože já tuhle sérii miluju! Akorát jsem ji četla asi před dvěma lety, takže si budu muset osvěžit paměť než se na tuhle knihu vrhnu:)

  http://windypinkstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ta serie je boží! Hlavně to čekání na Winer :D Užij si re-reading :)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, za přečtení mého článku.