Právě čtu: Deník Anny Frankové


Krásné pozdní pondělí všem!

Dnes jsem se koukala na youtube od Luboše Pandy a Luboš mluvit o tom, že pořádá čtenářský klub a budeme spolu mluvit o tomto deníku. Což já jsem hned potvrdila událost, že se stavím, potože knihu doma mám a je super si jí konečně přečíst.

Je to deník Anny Frankové, každý tento příběh musí znát! A aspoň jednou v životě přečíst a teď se mi naskytl důvod proč. Srav je 30.9 na Vaclavském náměstí v Praze, v Dobrovském! Moc se na sraz těším a i na knihu.

Více informací čtenářském klubu najdete !!!ZDE!!!

ANOTACE:
Proslulá kniha obsahuje deníkové záznamy židovské dívky, která se s rodinou za války ukrývala před nacisty ve skrýši starého domu na předměstí Amsterodamu. V průběhu dvou let 1942 až 1944, od svých třinácti do patnácti roků, zaznamenává dívka své úvahy, zážitky, pocity a drobné všední události, jak je přinášel život ve stísněném prostoru bez možnosti soukromí. Nakonec byl úkryt rodiny prozrazen a všichni jeho obyvatelé odsunuti do koncentračního tábora. Z celé rodiny přežil pouze dívčin otec, který také po válce korigované deníky své dcery vydal. Kniha pak byla po letech znovu vydána v úplné podobě.

HODNOCENÍ Z DATABÁTE KNIH: 86%

Pojďe se take připojit.
Mějte se krásně!
Vaše C.

Komentáře

 1. Tuto knihu jsem četla myslím ještě na základní škole. Je dosti pochmurný příběh, který by si ale měl přečíst každý, aby si vážil toho co má :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano silný příběh to je :) A souhlasím stebou, každý by si měl vážit co má :)

   Vymazat
 2. Deník jsem četla v elektronické verzi, ale nevím čím to bylo, že mě to moc nebavilo. Asi tím, že opravdu nemám ráda elektronické knihy. Netuším, ale rozhodně bych si ji ráda koupila jako knihu a zjistila jestli to budu mít stejně. Každopádně mě to mrzí, jelikož knihy o druhé světové zbožňuji a takovýto skvost se mi přece musí líbit. :)
  Měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná to může být z působeno tím, že jsi to četla jako eknihu, zkus tomu dát druhou šanši :) Ty taky :)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji, za přečtení mého článku.